info@eduways.net
info@eduways.net
info@eduways.net
0530 602 94 42

İletişim

 • Osmanağa Mahallesi General Asım Gündüz Caddesi Onur İş Hanı No:6/611 Kat:6 Kadıköy/İstanbul
 • info@eduways.net
 • +90 (216) 773 01 31

İnsanların eğitim hayatında önemli bir dönüm noktası olan üniversite eğitimi konusunda doğru seçim yapmak büyük önem taşımaktadır. Çünkü üniversite eğitimi insanın meslek edinme, kariyer yapma süreçlerine doğrudan etki yapmaktadır.

Bu nedenle hangi ülkede hangi üniversitede ve hangi programda eğitim alınacağı sağlam bir şekilde araştırılmalıdır. Aksi takdirde üniversite eğitimi alındıktan sonra telafisi güç sorunlar ortaya çıkabilir. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen lise mezunları yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmamızdan her türlü desteği alabilirler.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi Almak Mümkün mü?

Ülkemizde lise mezunlarının yükseköğrenime kabul edilmesi sınav aşasına tabi tutulduğundan pek çok öğrenci bu nedenle yurtdışında eğitim almak ister. Lise diploması olan her öğrenci sınav ve benzeri bir şarta bağlı kalmadan yurtdışında doğrudan üniversite eğitimi alabilirler. Yurtdışında eğitim almak isteyen lise mezunu üniversite adayları öncelikli olarak bu konuda rehberlik ve danışmanlık hizmeti veren firmamızla iletişime geçmeleri gerekiyor.

Yurtdışı Üniversite Eğitimi Ücretli mi?

Üniversite eğitimini yurtdışında almak isteyen pek çok öğrencinin danışmanlık firmamıza yönelmiş olduğu en önemli sorulardan bir tanesi de yurtdışı üniversite eğitiminin ücretli olup olmadığıdır.

Yurtdışından öğrenci kabul eden üniversitelerin kendi para birimi üzerinden veya uluslararası para birimleri üzerinden dönemlik veya yıllık olarak belirlemiş oldukları ücretler bulunmaktadır. Yurtdışı üniversitelerin belirlediği fiyatlar ülkeden ülkeye ve üniversiteden üniversiteye değişkenlik gösterebilmektedir. Üniversiteyi yurtdışında okumaya karar veren her öğrenci adayının bu ücretleri göz önünde bulundurarak tercih yapması gerekiyor.

Yurtdışındaki Üniversitelerde İstenilen Programına Kayıt Mümkün mü?

Yurtdışında eğitim veren her üniversitenin bünyesinde farklı birçok lisans programı mevcuttur. Bu lisans programlarına kayıt yapmak için herhangi özel bir yetenek veya şarta bağlı kalmadan doğrudan kayıt yaptırabilirsiniz. Eğitimi yurtdışında almaya karar veren öğrenciler öncelikli olarak ilgi alanlarına, kariyer hayallerine en uygun programı tercih etmesi daha akıllıca bir seçenek olacaktır. Böylelikle eğitim süreci daha kolay geçecek hem de kariyerine daha hızlı odaklanmak mümkün olacaktır.

Yurtdışı Üniversitelerinin Ülkemizde Denkliği Var mı?

denklik

Yurtdışında alınan üniversite eğitimleri daha önceleri ülkemiz yükseköğrenim kurumları tarafından tanımamaktaydı. Ancak günümüz koşullarında ülkeler arası anlaşma ve protokoller bu sorunu ortadan kaldırmış durumdadır. Hangi ülkede yükseköğrenim görülürse görülsün almış olduğu diplomalar ülkemiz yetkili eğitim kurumu tarafından denklik belgesi verilmektedir. Eğitimde fırsat eşitliğinin bir sonucu da bunu gerektirmektedir. Denklik ile ilgili yurtdışı üniversite öğrenci adaylarının aklına gelebilecek her türlü soru için yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızdan detaylı bilgi alabilirler.

Yurtdışındaki Üniversiteye Kayıt İçin Pasaport veya Vize Almak Gerekiyor mu?

Yurtdışına üniversite kaydı yapmak için birçok ülkenin ülkelerarası seyahat ve ikamet izinleri gibi işlemleri şart koştuğunun bilinmesi gerekir. Bu konuda yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmamız siz öğrencilerin ihtiyaç duyduğu tüm destekleri eksiksiz sunuyor. Vize izinlerinin alınması için öğrenci adına konsolosluklarla irtibata geçip gerekli olan resmi prosedürleri hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz. Zaten öğrenci olduğunuz için vize prosedürlerinde hiçbir sorun yaşamadan kolayca gerekli izinler ilgili makamlar tarafından verilecektir.

Yurtdışı Eğitimleri İçin Danışanlara Verilen Destekler

eduways

Yurtdışı eğitim danışmanlığı için firmamızı tercih eden öğrenci adaylarına birçok konuda destek oluyoruz.

  • 1- Kayıt Aşamalarına İlişkin Detaylar

 

  • 2- İlgili Üniversite Tanıtımı

 

  • 3- Üniversitenin Bulunduğu Ülke Hakkında Bilgilendirme

 

  • 4- Program Tercihinde Rehberlik

 

  • 5- Program Tanıtım Rehberi

 

  • 6- İlgili Üniversite Ücretleri Hakkında Bilgilendirmelere

 

  • 7- Vize Danışmanlığı

 

  • 8- Karşılama

 

  • 9- Yerleştirme

 

​​​Eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmamızla her zaman ulaşmanız mümkündür. Yılların vermiş olduğu tecrübe ve birikimle yurtdışı üniversite eğitimlerinde firmamız tek rehberiniz olacak.

MAKEDONYA'da Üniversite

UKRAYNA'da Üniversite

BULGARİSTAN'da Üniversite

BELARUS'da Üniversite

AZERBAYCAN'da Üniversite

POLONYA'da Üniversite

KOSOVA'da Üniversite

Bize Ulaşın

  Bize Yazın
  Bize Ulaşın
  Whatsapp
  Merhaba!
  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?