info@eduways.net
info@eduways.net
0530 602 94 42

İletişim

  • Osmanağa Mahallesi General Asım Gündüz Caddesi Onur İş Hanı No:6/611 Kat:6 Kadıköy/İstanbul
  • info@eduways.net
  • +90 (216) 773 01 31

POLONYA'DA YÜKSEK LİSANS

POLONYA'DA YÜKSEK LİSANS

● Polonya’da yüksek lisans eğitimi uygun eğitim ücretleri ve uygun yaşam maliyetleri açısından oldukça fazla talep görmektedir. Yüksek kaliteli eğitim kurumlarına sahip olması, , zengin program çeşitliliği, Avrupa’nın kalbinde yer alması Polonya’nın tercih edilme sebeplerindendir.

Polonya’da sunulan kaliteli eğitim diğer Avrupa ülkelerine nazaran çok daha uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Polonya’nın para birimi TL ile oldukça yakın bir değere sahip olması nedeniyle Türkiye’de harcanan yaşam masraflarıyla ülkede çok rahat bir şekilde yaşanabilir.

POLONYA YÜKSEK LİSANS BAŞVURU ŞARTLARI

● Yüksek lisans yapabilmek için en öncelikli şartlardan ilki lisans mezunu olmaktır. Türkiye’deki gibi ALES sınav şartı yoktur. Dünyanın en köklü üniversitelerine sahip olan ve pek çok başarılı isim yetiştirmiş üniversitelere doğrudan başvuru yapılmaktadır. Öğrencinin üniversite diploması, başarılı eğitim geçmişi, yeterlilikleri Polonya’da yüksek lisansa başvurmak yeterlidir. Ülkede yüksek lisans yapılabilecek bölüm alternatifleri oldukça fazladır. 

YÜKSEK LİSANS SONRASI OTURUM VE ÇALIŞMA İZNİ

● Pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Polonya’da başarılı öğrencileri desteklemektedir. Ülke yüksek lisanstan başarıyla mezun olan öğrencilere 2 yıl ülkede çalışma ve yaşama izni vermektedir. Yüksek lisanstan mezun olduğu alanda çalışmaya başlayan öğrenci 2 yıl süresince ülkede yaşama hakkı kazanır. Bu 2 yıllık süreç; öğrencinin hayatına ne şekilde devam etmek istediği ve kariyerine nasıl bir yön vermesi gerektiği konusunda fikir sahibi olacağı oldukça etkili bir süreç olacaktır.

NEDEN POLONYA’DA YÜKSEK LİSANS?

● Dünya çapında tanınmış üniversitelerde İngilizce eğitim alma fırsatına sahip olacaksınız.

● Üniversite eğitim ücretleri ve yaşam maliyetleri oldukça uygundur.

● Avrupa’nın uluslararası şirketlerinde iş ve staj imkanınız olacaktır.

● Schengen vizesi ile tüm Avrupa’yı gezme imkanınız olacak.

Polonya Yüksek Lisans Eğitim Fiyatları

● Polonya’da yüksek lisans eğitim maliyetleri yıllık 2.000-5.000 Euro arasında seçilen üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Polonya’da Aylık Yaşam Maliyetleri

● Polonya, hem bir Avrupa ülkesidir hem de yaşam maliyetleri Türkiye standartlarındadır. Polonya, Avrupa Birliği ülkelerinden biri olmasına rağmen kendi para birimi olan Zloti’yi kullanmaya devam ediyor. Zloti’nin değer açısından Türk Lirası’na yakın olması, günlük yaşam maliyetleri açısından avantaj sağlamaktadır. Bir öğrencinin ortalama yaşam masrafları 400-500 Euro civarında olmaktadır.

Polonya'da en çok tercih edilen üniversiteler

Varşova-Üniversitesi-1-755x415
Varşova Üniversitesi
lodz.0x1400
Lodz Teknik Üniversitesi
swp1
SWPS Üniversitesi
indir
Jagiellonian Üniversitesi
Lazarski Universitesi 1
Lazarski Üniversitesi
pol varsova teknik uni 1024x710 1
Varşova Teknoloji Üniversitesi
civitas1 1 600x600 1
Collegıum Cıvıtas Üniversitesi
unnamed
Krakow Teknik Üniversitesi
o 1dfl4k5bk2osesl23ptq61pgic
Poznan Teknoloji Üniversitesi

Polonya’da Yüksek Lisans

Bize Yazın
Bize Ulaşın
Whatsapp
Merhaba!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?