info@eduways.net
info@eduways.net
info@eduways.net
0530 602 94 42

İletişim

  • Osmanağa Mahallesi General Asım Gündüz Caddesi Onur İş Hanı No:6/611 Kat:6 Kadıköy/İstanbul
  • info@eduways.net
  • +90 (216) 773 01 31

Single News

Minsk Radyo Teknik Üniversitesi

Minsk Radyo Teknik Üniversitesi, BSSR Bakanlar Kurulu’nun 383 sayılı kararına dayanarak 2 Temmuz 1964’dekuruldu.
Belarus Cumhuriyeti’nde radyo elektronik endüstrisinin oluşumu ve gelişimi döneminde faaliyetine başlayan radyo teknik okulu, kademeli olarak bir yüksek okul haline getirildi.

Belarus ‘un Bilgi İşlem, enformatik ve telekomünikasyon ağları bakımından en önde gelen üniversitesidir. Üniversitenin akademisyen kadrosunun büyük bir bölümü Amerika’daki New York Bilim Akademisi’nin üyesidirler. Bilgi İşlem Teknolojileri Üniversitesinin profesör ve doçentleri Amerika, Kanada, Almanya, Portekiz, İspanya, Çin, Polonya, Rusya v.b. ülkelerdeki üniversitelerde ‘misafir öğretim görevlisi’ olarak ders vermektedirler.

Türk öğrenciler tarafından son yıllarda tercih edilen bu üniversite, özellikle Bilgi İşlem Teknolojileri ve telekomünikasyon alanlarına ilgi duyan öğrenciler için en ideal üniversitedir. Ancak hazırlık fakültesinin 2. döneminde Rusçanın yanı sıra sayısal dersler (matematik ve fizik ) verilmekte, bu dersleri başarabilenler ilgi duyulan alanlarda eğitim alabilirler. Üniversitede İngilizce eğitim seçeneği de bulunmaktadır.

İsteyen öğrenciler İngilizce olarak eğitim alabilirler.

İlgi gören bölümler;

Bilgisayar Mühendisliği

IT Yazılım

Bu bölümler oldukça ilgi görmekte ve öğrenciler 2.sınıfın sonlarına doğru bölümleriyle alakalı iş bulabilme şansına sahip olmaktadırlar. Günümüzün ve geleceğin mesleği olan yazılım bölümünü 2 dil öğrenerek okumak istiyorsanız Minsk Radyo Teknik Üniversitesi tam size göre!

  • Related Tags:

Leave a comment

Bize Yazın
Bize Ulaşın
Whatsapp
Merhaba!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?