info@eduways.net
info@eduways.net
info@eduways.net
0530 602 94 42

İletişim

  • Osmanağa Mahallesi General Asım Gündüz Caddesi Onur İş Hanı No:6/611 Kat:6 Kadıköy/İstanbul
  • info@eduways.net
  • +90 (216) 773 01 31

Single News

Makedonya’da Nasıl Eğitim Alınır? Makedonya Yaşam Koşulları Nedir?

Balkanların en cazip ülkelerinden birisi olan Makedonya, ismini yalnızca harika doğa manzaraları ile değil, eğitim alanındaki başarıları ile de kendini göstermiştir. Yurtdışı eğitim görmek isteyenlerin tercih ettikleri ülkelerden birisi Makedonya’dır. Makedonya’da üniversite okumak, birçok üniversite öğrencisinin hayalidir. Bunu nedeni eğitim potansiyeli ve kaliteli bir eğitim alma şansını öğrencilere sunuyor olmasıdır.

Yurtdışı eğitimde akla ilk gelen üniversitelerin bulunduğu Makedonya, birçok kaliteli ve seçkin üniversiteyi himayesinde barındırıyor. Makedonya’da üniversite okumak için aslında pek çok sebep bulunuyor. Bu nedenle ülkemizdeki birçok üniversite öğrencisi Makedonya üniversitelerinden faydalanmak istiyor. Bu sebepler şunlardır;

  • Ülkenin ekonomisinin öğrencilere uygun olması
  • Türkiye’ye olan yakınlığı
  • Türkiye’ye kültürel açıdan benziyor olması
  • Ulusal düzeyde adını duyuran üniversiteler
  • Türkçe eğitim olanağı

Ülkenin Ekonomisinin Öğrencilere Uygun olması

New Project 2

Makedonya Para Birimi ve Ülke Ekonomisi

Makedonya’da üniversite okumak ekonomik açıdan bir çok dünya ülkesine göre oldukça uygundur. Hatta balkan ülkeleri arasında ekonomik yönden en uygun ülke Makedonya’dır. Makedonya’da kira gideriniz ile birlikte, ülkede 300 ila 400 Euro gibi bir gelirle yaşam sürdürebilirsiniz.

Türkiye’ye Olan Yakınlığı

Baklan sınırları içerisinde yer alan Makedonya ülkemize yakınlığı olarak biliniyor. Ülkenin başkenti olan Üsküp ile İstanbul arası uçuş saati 1 saat sürüyor. Ayrıca ülkenin Türkiye’ye olan yakınlığı dolayısı ile özel aracınız ile de Makedonya’dan Türkiye’ye gelebilir ve ya gidebilirsiniz.

Türkiye’ye Kültürel Açıdan Benziyor Olması

Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşam sürdüğü Makedonya, Türkiye’ye benzer kültürel özellikler taşıdığı için ülkemizdeki üniversite öğrenciler tarafından gözde bir ülkedir. Osmanlı himayesinin altında kalan Makedonya, bu sebepten ötürü Türkiye ile çok benzer kültürel özellikler taşıyor. Ülkeye gittiğiniz anda kulağınıza dolan Türkçe kelimeler ile kendinizi hala Türkiye’de sanabilirsiniz. Ayrıca Makedonya vatandaşları, Türk vatandaşlarına oldukça sıcak ve cana yakın davranır. Bu nedenle Makedonya’da üniversite okumak Türk öğrenciler için oldukça cazip bir seçenektir.

Ulusal Düzeyde Adını Duyuran Üniversiteler

Makedonya’da üniversite okumak için en iyi sebeplerden biri de hiç kuşkusuz ulusal alanda adını duyuran üniversiteleri bünyesinde barındırıyor olmasıdır. En prestijli üniversitelerin bulunduğu Makedonya, akademik personeli Amerika öğretim üyelerinden oluşuyor. Üniversite öğrencilerine kaliteli ve seçkin bir eğitim fırsatı sunuyor.

Türkçe Eğitim Olanağı

image of a turkish flag

Makedonya Üniversiteleri Türkçe Eğitim Olanağı

Makedonya üniversitelerinde Türkçe eğitim olanağından faydalanabilirsiniz. Ülke sınırlarında bulunan birçok üniversite Türk öğrenciler için Türkçe eğitim veriyor. Makedonya üniversitelerinde yalnızca İngilizce ve Makedonca değil Türkçe eğitimde veriyor. Bu fırsat ile sizde ana diliniz ile yurtdışında iyi bir eğitim fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu sayede kariyeriniz açısından önemli bir olanak kazanırsınız.

Makedonya’da Bulunan Üniversiteler

Ulusal düzeyde adından söz ettiren birçok üniversite Makedonya sınırları içerisinde yer alıyor. Eğitim koşullarının kaliteli ve seçkin olması, akademik başarılar üniversitelerin uluslararası eğitim kapsamında seçkin bir sıralamaya sokuyor. Makedonya’da bulunan üniversiteler şunlardır;

Gibi uluslararası en iyi üniversiteler Makedonya bünyesinde barınıyor. Kaliteli bir eğitim almak ve daha sonrasında kariyerinizin iyi bir konumda olmasını istiyorsanız, uluslararası platformda ismini duyurmuş Makedonya üniversitelerini tercih edebilirsiniz.

Makedonya’da Üniversite Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

Kardeş ülkemiz olan Makedonya üniversite için belirledikleri harç ücretleri uygun maliyetlidir. Ülkenin yaşam tarzı, kültürü ve gelenekleri ülkemiz ile benzer özellikler taşıyor. Makedonya üniversiteleri ücret konusunda öğrencileri maddi anlamda zorlamayacaktır. Harç ücretleri üniversiteden üniversiteye farklılık gösterse de genel anlamda fiyatlar 150 ila 4000 Euro arasında değişebiliyor.

  • Related Tags:

Leave a comment

Bize Yazın
Bize Ulaşın
Whatsapp
Merhaba!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?